Patronat honorowy:
  • 1. Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego
  • 2. Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski
  • 3. Zbigniew Ptak - Starosta Nowodworski,
  • 4, Dawid Lasek - Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
2013-05-15
Komunikat prasowy nr 5 WYBORY Bursztynowej MissJantar 2012

Alicja Kula Bursztynową Miss Polski Jantar 2012

Alicja Kula została trzecią finalistką wyborów Bursztynowej Miss Polski 2012. Pochodząca z Górowa Iławeckiego 20-latka, wygrała drugi konkurs eliminacyjny w Jantarze, zdobywając przepustkę do finału w Ustce. Wyborom najpiękniejszej towarzyszyły XIV Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, które w miniony weekend odbywały się na plaży w Jantarze.

W drugiej eliminacji Bursztynowej Miss Polski 2012 wzięło udział 8 kandydatek, które walczyły o 4 tytuły. Na nadmorskiej scenie w Jantarze wystąpiły: Alicja Oryl z Elbląga, Patrycja Ławrynowicz z Elbląga, Agnieszka Boryń z Kwidzyna, Anna Kruszyńska z Elbląga, Alicja Kula z Górowa Iławeckiego, Monika Szerszewska z Elbląga, Magdalena Profis z Elbląga i Sandra Czątkowska z Braniewa.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, zgromadzeni na plaży widzowie obejrzeli kandydatki w czterech wyjściach konkursowych: w sukienkach wieczorowych z Atelier Edyta Graca, jedno i dwuczęściowych strojach kąpielowych Self Collection oraz wyjściu sponsorowanym przez firmę MacCoffee. Imprezę poprowadził znany dziennikarz sportowy Rafał Patyra.

Po ostatniej prezentacji konkursowej, jury w skład którego weszli m.in. popularni aktorzy Grzegorz Wons, Wojciech Wysocki oraz zastępca Dyrektora Programu I Polskiego Radia Sławomir Assendi, główny tytuł Bursztynowej Miss Jantar 2012 przyznało 20-letniej Alicji Kula z Górowa Iławeckiego. Pozostałe tytuły komplementarne zdobyły: 16-letnia Alicja Oryl z Elbląga, która została Bursztynową Miss Fantazja Jantar 2012, 20-letnia Agnieszka Boryń z Kwidzyna, której przyznano tytuł Bursztynowej Miss Pujan Jantar 2012 oraz 18-letnia Magdalena Profis z Elbląga - Bursztynowa Miss Publiczności Jantar 2012.

Każda z laureatek otrzymała nagrody ufundowane przez: Empire Distribution Sp. z o.o., dystrybutora marki MacCoffee oraz Hyson, kosmetyki marki Paul Sagane oraz szklaną statuetkę z bursztynem ufundowaną przez firmę Pujan.

Do finału imprezy bezpośrednio z Jantara zakwalifikowała się Alicja Kula. Szansę na udział w finałowych zmaganiach, które odbędą się 18 sierpnia w Ustce mają jeszcze - w drodze wyboru jury - zdobywczynie tytułów komplementarnych.

Ostatnia z eliminacji Bursztynowej Miss Polski 2012 odbędzie się 21 lipca w Jarosławcu.

Bogatą fotorelację oraz film z konkursu w Jantarze, znaleźć można na oficjalnej stronie wyborów
- www.bursztynowamiss.pl

Eliminacje w Jantarze, oraz w Helu do konkursu Bursztynowa Miss Polski 2012
Patronat Honorowy Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich Amber Route<br /> Szlak Bursztynowy Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna
Gmina Stegna Jedynka Polskie Radio RADIO GDAŃSK amber.com.pl bursztynowy portal Powiat Nowodworski
Dziennik Bałtycki WASZE PODRÓŻE magazyn turystyczny www.mierzeja.pl tu odpoczywam cały rok Dobry ZNAK
Gdańsk Gdynia Ośrodek Wypoczynkowy Medyk Lokalna Organizacja Turystyczna w Krynicy Morskiej Urząd Miasta Wieluń
Urząd Gminy Sztutowo Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Szlak Bursztynowy Amber & Black Oak Studio